SZS - logoPodkarpacki Wojewódzki
Szkolny Związek Sportowy

Wyszukaj
17 856 44 82

ZSE Dębica i ZS Nr 1 Nowa Dęba wygrywają Licealiadę w badmintonie

W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zarzeczu odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w badmintonie - gry drużynowe dziewcząt i chłopców. Zawody poprzedzone były półfinałami wojewódzkimi rozgrywanymi w Nowej Dębie, Straszęcinie, Sanoku i Zarzeczu. W finałowej imprezie udział wzięło po 8 najlepszych drużyn Podkarpacia. Już na etapie półfinałów odpadło wiele znakomitych drużyn, które przez lata nadawały ton zawodom badmintonowym.

Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne były zawodniczki ZSEk. z Dębicy, które pewnie wygrały wszystkie swoje pojedynki. Ale już kolejne miejsca: ZSZ Pustków Osiedle, LO Lubaczów i I LO Sanok to duże niespodzianki.

W kategorii chłopców po wielu latach ponownie na najwyższym, stopniu podium stanęłi zawodnicy ZS Nr 1 z Nowej Dęby. I podobnie jak wśród dziewcząt dość zaskujące ale zasłużone były kolejne pozycje: ZSEl.iO Przemyśl, ZSMech. Rzeszów i I LO Sanok.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze i były znakomitą promocją badmintona w tym prężnie rozwijającym się nowym ośrodku w tej dyscyplinie.

Klasyfikacja końcowa:

dziewczęta:

1. ZSEk. Dębica

2. ZSZ Pustków Osiedle

3. LO Lubaczów

4. I LO Sanok

5-6. III LO Rzeszów

5-6. ZS Nr 1 Sanok

7-8. II LO Przemyśl

7-8. I LO Rzeszów

chłopcy:

1. ZS Nr 1 Nowa Dęba

2. ZSEl.iO Przemyśl

3. ZSMech. Rzeszów

4. I LO Sanok

5-6. ZSZ Pustków Osiedle

5-6. ZSZ Nr 1 Dębica

7-8. ZS Nr 1 Sanok

7-8. I LO Przemyśl

Szczegółowe wyniki zawodów - tutaj

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.

Zamknij