SZS - logoPodkarpacki Wojewódzki
Szkolny Związek Sportowy

Wyszukaj
17 856 44 82

SP Wadowice Górne i Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie mistrzami województwa w szachach drużynowych

4 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sanoku rozegrano Finał Wojewódzki IMS w szachach - gry drużynowe. Prawo startu w finale wywalczyło sobie 12 najlepszych zespołów z Podkarpacia. Mimo młodego wieku zawodników wiele pojedynków stało na wysokim poziomie. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym", 10 minut na partię. Ostatecznie zwyciężyła drużyna SP Wadowice Grn.  - jako ciekawostka - w skład której wchodziło 3 dziewczyny. Pozostałe medale zdobyły SP Nr 1 w Sanoku i SP Nr 1 w Górnie. Na poszczególnych szachownicach najlepszymi byli:

1. Szymon Gaj       - SP Nr 1 Przeworsk    - 10,0 pkt

2. Anna Krzysztyńska  - SP Nr 1 Brzozów  - 9,5 pkt

3. Rafał Nowak    - SP Nr 1 Górno    - 9,5 pkt

4. Joanna Para    - SP Wadowice Grn.  - 10,0 pkt

Dzień później Gimnazjum w Golcowe gościło najlepszych szachistów - gimnazjalistów. Walka o medale trwała do ostatniej rundy. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie.  Medale srebne zdobyli uczniowie Gimnazjum Nr 4 w Krośnie, a brązowe - Gimnazjum w Pilźnie.

Najlepszymi na szachownicach byli:

1. Maciej Walczyk    - Gimnazjum Nr 1 Ropczyce    - 11 pkt

2. Patryk Mrozowski  - Gimnazjum Nr 4 Krosno   - 11 pkt

3. Szymon Matyja    - Gimnazjum Pilzno    - 11 pkt

4. Pulina Pędrak   - Gimnazjum Pilzno   - 11 pkt

Mistrzowie województwa uzyskali prawo startu w finałach ogólnopolskich (Karpacz, maj 2014).

Dziękujemy gospodarzom zawodów (SP Nr 1 Sanok i Gimnazjum Golcowa) oraz sędziom na czele z sędzią FIDE p. Kazimierzem Kozubalem za wspaniale przeprowadzone zawody.