SZS - logoPodkarpacki Wojewódzki
Szkolny Związek Sportowy

Wyszukaj
17 856 44 82

SP Nr 12 Stalowa Wola i ZS-P Zagórz wygrywają Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

Tym razem nie w Nowej Sarzynie lecz w Błażowej odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym - gry drużynowe dziewcząt i chłopców. Po eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych do finału zakwalifikowało się po 12 najlepszych drużyn Podkarpacia. Wszystkie punktualnie stawiły się na zawody. Już na początku imprezy zanotowano kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. W kategorii dziewcząt rozstawione dopiero z nr 5 zawodniczki z SP Nr 12 Stalowa Wola, podobnie jak ich starsze szkolne koleżanki w IMS wywalczyły największy puchar i złote medale. Również II miejsce było podobne jak w starszej kategorii - czyli SP Kąkolówka. Brąz wywalczyły zawodniczki SP Dukla. Wśród chłopców faworytami byli zawodnicy z ZS-P Zagórz i nie zawiedli, siegając do tytuł mistrzowski. Musieli się przy tym jednak wznieść na wyżyny swoich umiejętności. W finałowym pojedynku pokonali rywali z sąsiedniego powiatu - SP Haczów. W meczu o brąz SP Korzeniów zwyciężył ekipę gospodarzy turnieju.

11-12. SP SMS Jarosław

Po 2 najlepsze zespoły uzyskały prawo startu w finale ogólnopolskim w Drzonkowie.