SZS - logoPodkarpacki Wojewódzki
Szkolny Związek Sportowy

Wyszukaj
17 856 44 82

Nasz Przyjaciel - Jacek Boho nie żyje

Z ogromnym, smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Przyjaciela – Jacka Boho. Informacja ta spadła na nas jak grom z nieba, chwilę po zakończeniu Wojewódzkiego podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół. Pierwszy raz od ponad 40 lat nie był na niej obecny. Już wiemy dlaczego.

Pan Jacek Boho po ukończeniu studiów w krakowskiej uczelni AWF, w latach 1979-1998 pracował w Wojewódzkim Szkolnym Związku Sportowym w Rzeszowie, początkowo jako inspektor sportu, następnie kierownik biura i wiceprzewodniczący urzędujący.

Przez dwie kadencje był członkiem Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie. Od 1999 roku przez 23 lata pełnił społecznie funkcję Wiceprezesa Zarządu Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie. Przewodniczył wszystkim Zjazdom Wojewódzkim i brał czynny udział w Zjazdach Krajowych. Był aktywnym działaczem samorządów terytorialnych. W latach 1990 – 2006 (4 kadencje) był radnym i członkiem zarządu gminy Czudec. W latach 1990-1998 pełnił społecznie funkcję przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Rzeszowskiego. Był również członkiem Prezydium tegoż Sejmiku. Od 1999 roku pełnił funkcję Sekretarza Powiatu Strzyżowskiego. Był jednym z organizatorów struktur nowopowstałego Powiatu Strzyżowskiego i Starostwa Powiatowego w Strzyżowie. W lutym br. przeszedł na zasłużona emeryturę. Nie zdążył się nią nacieszyć.

Jacku, będzie nam Ciebie bardzo brakowało. W naszej pamięci pozostaniesz na zawsze.

Pogrzeb odbędzie sie w Lutczy w najbliższy piątek o godz. 14.oo.
 

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.

Zamknij