Najmłodsi pływali w Krośnie
Basen kryty SP Nr 14 w Krośnie gościł najlepszych w województwie młodych pływaków. Po półfinałach wojewódzkich przeprowadzonych w Pustkowie Osiedlu, Krośnie, Sanoku, Łańcucie, Nowej Sarzynie i Przemyślu do finału zakwalifikowało się po 12 najlepszych sztafet 6 x 25m w kategoriach dziewcząt i chłopców oraz po 12 najlepszych zawodniczek i zawodników w każdym z 4 stylów indywidualnie. Prawie wszyscy stawili się na krośnieńskiej pływalni.
Wyścigi sztafet były bardzo zacięte.
Kolejność szkół była następująca:
Dziewczęta 6 x 25 m:
-
SP Nr 3 Tarnobrzeg
-
SP Nr 5 Dębica
-
SP Nr 6 Mielec
-
SP MS Jarosław
-
SP Nr 10 Jarosław
-
SP Nr 14 Krosno
-
SP Nr 2 NSS Ustrzyki Dolne
-
SP Lesko
-
SP Nr 1 Sanok
-
SP Humniska
-
SP Nr 3 Stalowa Wola
Chłopcy 6 x 25 m:
-
SP Nr 6 Mielec
-
SP Nr 5 Dębica
-
SP Nr 11 Stalowa Wola
-
SP Nr 3 Tarnobrzeg
-
SP Nr 14 Krosno
-
SP Nr 1 Sanok
-
SP Nr 2 NSS Ustrzyki Dolne
-
SP Lesko
-
SP Nr 1 Brzozów
-
SP Nr 2 Łańcut
-
SP Nr 2 Nowa Dęba
-
SP MS Jarosław
Po części drużynowej przeprowadzono wyścigi indywidualne w 4 stylach.
Tutaj również wiele serii było bardzo wyrównanych.
Na podium stawali:
Dziewczęta:
50 m stylem dowolnym:
-
Natalia Szopa - SP Nr 2 Strzyżów
-
Emilia Olko - Kat.SP Stalowa Wola
-
Aleksandra Szelc - SP Nr 14 Krosno
50 m stylem grzbietowym:
-
Julia Cyran - SP Albigowa
-
Łucja Zych - SP Nr 3 Tarnobrzeg
-
Gabriela Kozioł - SP Pilzno
50 m stylem klasycznym:
-
Zuzanna Stańczyk - Kat.SP Stalowa Wola
-
Wiktoria Kalamarz - SP Nr 11 Stalowa Wola
-
Patrycja Rowińska - SP Nr 11 Dębica
50 m stylem motylkowym:
-
Weronika Dubiel - SP Nr 6 Mielec
-
Julia Janaszek - SP Nr 12 Stalowa Wola
-
Antonina Bator - SP Nr 6 Mielec
Chłopcy:
50 m stylem dowolnym:
-
Oskar Jaszczor - SP Nr 6 Krosno
-
Szczepan Wójcik - SP Cmolas
-
Przemysław Jach - SP Nr 6 Mielec
50 m stylem grzbietowym:
-
Maksym Nowak - SP Nr 11 Stalowa Wola
-
Michał Dyńka - SP Jastkowice
-
Michał Szostak - SP Cmolas
50 m stylem klasycznym:
-
Igor Cudecki - SP Nr 3 Dębica
-
Mikołaj Wilk - SP Nr 6 Mielec
-
Igor Hryniszyn - SP Nr 11 Stalowa Wola
50 m stylem motylkowym:
-
Michał Nieznański - SP Lesko
-
Radosław Daczkowski - SP Nr 5 Dębica
-
Jakub Kalita - SP Nr 3 Tarnobrzeg