SZS - logoPodkarpacki Wojewódzki
Szkolny Związek Sportowy

Wyszukaj
17 856 44 82

Gimnazjum Nr 5 w Ropczycach i Gimnazjum w Widełce zwycięzcami Gimnazjady w badmintonie

Aż 24 zespoły z całego Podkarpacia wystąpiły w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w badmintonie. Te system rozgrywek został zastosowany po raz pierwszy. Pozwoliło to na udział w finałach większej liczby drużyn i dla wielu była to doskonała lekcja od najlepszych zawodników w tej dyscyplinie. Po prawie 8 godzinach zmagań mistrzyniami województwa zostały dziewczęta Gimnazjum Nr 5 w Ropczycach, pozostawiając w pokonanym polu Gimnazjum w Straszęcinie. Brąz przypadł zawodniczkom Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie. W kategorii chłopców po pasjonującym pojedynku zwyciężył zespół Gimnazjum w Widełce. Srebro wywalczyło Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie a brąz Gimnazjum w Straszęcinie. Zwycięzców czeka udział w finale krajowym w Białymstoku w dniach 29-30 maja br.

Gratulujemy zawodnikom, a zwycięzcom życzymy powodzenia w finale.

Wyniki szczegółowe zostały zamieszczone w zakładce WYNIKI RYWALIZACJI SPORTOWEJ.