Dębica \"stolicą\" szkolnego łyżwiarstwa
Tradycyjnie już od wielu lat walka o medale w łyżwiarstwie szybkim toczy się pomiędzy szkołami dębickimi i sanockimi. W tym roku "stolicą" łyżwiarstwa została Dębica. Szkoły z tego miasta wygrały zawody łyżwiarskie we wszystkich kategoriach. Gimnazjaliści rywalizowali na lodowisku sztucznym MOSiR w Dębicy. W kategorii dziewcząt wszystkie medale podzieliły między sobą szkoły powiatu dębickiego:
-
Gim. Nr 1 Dębica
-
Gim Nr 3 Dębica
-
Gim. Brzeźnica
Wśród chłopców pierwsza trójka przedstawiała się następująco:
-
Gim. Nr 3 Dębica
-
Gim. Nr 1 Sanok
-
Gim. Nr 3 Sanok
Indywidualnie najlepsze zawodniczki to:
1 | G 3 SANOK | Anna Jasik |
2 | G 1 DĘBICA | Julia Czerwiec |
3 | G 4 SANOK | Barbara Mazur |
a zawodnicy to:
1 | G 3 DĘBICA | Jakub Ferenc |
2 | G 3 SANOK | Orest Sokalski |
3 | G 4 SANOK | Jakub Bukowski |
Młodsi adpeci tej dyscypliny walczyli o medale IMS na lodowisku ARENA w Sanoku.
Najlepszą szkołą podstawową została SP Nr 9 z Dębicy, wyprzedzając SP Nr 1 Sanok i SP Nr 4 Sanok.
Medale i dyplomy za najlepsze wyniki indywidualne otrzymali:
| 1 | Róża Szpakiewicz | SP Nr 1 Sanok |
| 2 | Justyna Dolczak | SP Nr 9 Dębica |
| 3 | Nikola Ciećkiewicz | SP Nr 5 Dębica |
| 1 | Maciej Witan | SP Nr 3 Sanok |
| 2 | Szymon Dobosz | SP Nr 4 Sanok |
| 3 | Tymoteusz Glazer | SP Nr 3 Sanok |