SZS - logoPodkarpacki Wojewódzki
Szkolny Związek Sportowy

Wyszukaj
17 856 44 82

5 lat z GRUPĄ ENERGA w programie Energa Basket Cup

Już po raz piąty, dzięki zaangażowaniu Grupy Energa, organizowane są Igrzyska Młodzieży Szkolnej w minikoszykówce dziewcząt i chłopców.

Turniej Energa Basket Cup jest największym w Polsce systemem rozgrywek dziewcząt i chłopców w szkołach podstawowych.  W gminach i powiatach drużyny zmagają się ze sobą już od jesieni, a ilość reprezentacji szkół wynosi blisko 6000. Według danych Szkolnego Związku Sportowego na różnych szczeblach rywalizacji w zawodach bierze udział ok. 80 000 uczniów !!!

Wiosną rusza seria 32 finałów wojewódzkich. Do turniejów finałowych, jak w poprzednich latach, zakwalifikuje się nie mniej niż 82 drużyn dziewcząt i tyle samo chłopców.  Jak zwykle zaczniemy na początku marca we Wrocławiu, a zakończymy w województwie mazowieckim  na początku czerwca. W ten sposób wyłonimy po 16 najlepszych drużyn w Polsce, które spotkają się na finale krajowym. Z radością informujemy, że po raz drugi zostanie on rozegrany w hali Ergo-Arena w Gdańsku.

Na wszystkich uczestników finałów wojewódzkich czekają upominki, dyplomy i nagrody, a na najlepszych także medale i puchary. Każda mistrzowska drużyna z poziomu województw, oprócz prawa do bezpłatnego startu w turnieju finałowym walczy o atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe, a przede wszystkim o niezwykłe trofeum – puchar Energa BasketCup.

Regulamin zawodów - tutaj

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.

Zamknij