• Dzisiaj mamy: 23 stycznia 2021r.
  • Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

REGON: 690308723

NIP: 813-17-21-193

Nr konta: 57 1160 2202 0000 0001 9207 1127

35-111 RZESZÓW , ul. ST. WYSPIAŃSKIEGO 22

Tel/fax: 17 856-44-82

E-MAIL: podkarpackiszs@wp.pl

Aktualności
09 Lis Zajęcia SKS - bez zmian

Drodzy Nauczyciele.

Od poniedziałku, 9 listopada br. na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki zostało ograniczone funkcjonowanie szkół. Szkoły obligatoryjnie przechodzą na nauczanie zdalne we wszystkich klasach. Zasada ta nie dotyczy szkół specjalnych.

Od soboty, 7 listopada obowiązuje też rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające nowe ograniczenia w związku z epidemią COVID-19. Żaden z tych aktów prawnych nie zmienia zasad organizacji i prowadzenia zajęć sportowych, również tych pozalekcyjnych, realizowanych w szkołach.

Oznacza to, że zajęcia w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy mogą się odbywać. Zajęcia muszą być organizowane przy zachowaniu zasad narzuconych przez przepisy prawa dotyczące aktywności sportowej.

W szkołach JEST MOŻLIWE prowadzenie zajęć w ramach Programu SKS TYLKO za zgodą dyrekcji szkoły oraz przy zachowaniu reżimu sanitarnego - przed zajęciami i po zajęciach uczestnicy są zobowiązani do dezynfekcji rąk. Po każdych zajęciach dezynfekowany musi być również sprzęt.

W/w rozporządzenia utrzymały możliwość przemieszania się dzieci i młodzieży do 16 roku życia bez opieki dorosłych, w dni powszednie, w godz. 8-16, pod warunkiem, że przemieszczanie się ma na celu dotarcie do szkoły lub placówki oświatowej albo powrót z nich do miejsca zamieszkania. Uczestnicy zajęć sportowych nie mają obowiązku zasłaniania ust i nosa w ich trakcie. Obowiązek ten jest w drodze na zajęcia i podczas powrotu z nich.

Przepisy prawa ciągle zezwalają na organizację zajęć sportowych również na basenach i w siłowniach, na obiektach otwartych – boiska, bieżnie lekkoatletyczne, jak i w terenie otwartym.

Nauczyciel, który ma zgodę dyrekcji szkoły, podejmując decyzję o kontynuowaniu realizacji Programu SKS, powinien brać pod uwagę sytuację epidemiologiczną na danym obszarze. W przypadku, gdy liczba zachorowań w danej szkole, czy gminie jest wysoka, rekomenduje się odwołanie zajęć. W obecnej sytuacji, to prowadzący zajęcia ocenia, czy udział w nich nie stanowi zagrożenia dla uczestników.

O wszystkich decyzjach i zmianach w obowiązujących przepisach, które będą miały wpływ na realizację Programu SKS, będziemy informować na bieżąco.

Przypominamy także o bieżącym rozliczaniu zrealizowanych zajęć (wgrywaniu rozliczeń, a nie przesyłanie do nas) oraz przeprowadzeniu i wgraniu wyników testów sprawnościowych.

Nauczycieli, którzy nie realizując już programu SKS prosimy o zgłoszenie do nas tego faktu.

Igrzyska Dzieci
Zawody realizowane przy finansowej pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego

SZKOLNY KLUB SPORTOWY na Podkarpaciu

zobacz więcej
© Copyright 2021 Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, odwiedzin: 2638891