• Dzisiaj mamy: 14 maja 2021r.
  • Imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

REGON: 690308723

NIP: 813-17-21-193

Nr konta: 57 1160 2202 0000 0001 9207 1127

35-111 RZESZÓW , ul. ST. WYSPIAŃSKIEGO 22

Tel/fax: 17 856-44-82

E-MAIL: podkarpackiszs@wp.pl

Aktualności
16 Kwi Wznawiamy realizację zajęć w ramach programu SKS

Po kilku tygodniach zawieszenia Programu Szkolny Klub Sportowy, na mocy postanowień Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, możemy wrócić na nasze, sportowe zajęcia. Jeszcze w ograniczonym zakresie i tylko na ściśle określonych zasadach.

Co najmniej do 25 kwietnia, możliwa jest organizacja zajęć sportowych na obiektach otwartych. Boiska przyszkolne, bieżnie lekkoatletyczne, Orliki, korty tenisowe, to miejsca, w których do aktywności fizycznej mogą wrócić uczestnicy Programu SKS. W/w Rozporządzenie nakłada pewne ograniczenia, których należy przestrzegać:

  • w zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 25 osób;

  • organizator zobowiązany jest do zapewnienia dezynfekcji sprzętu sportowego, a uczestnicy do dezynfekcji rąk przed i po zajęciach;

  • między zajęciami niezbędna jest 15-minutowa przerwa tak, żeby poszczególne grupy nie spotykały się na obiekcie;

Zgodę na organizację zajęć musi wyrazić zarządca danego obiektu. Dyrekcja szkoły w przypadku obiektów przyszkolnych lub Jednostka Samorządu Terytorialnego w przypadku obiektów samorządowych.

Od soboty, 17 kwietnia w elektronicznym dzienniku SKS zostaną przywrócone wszystkie funkcjonalności tak, żeby nauczyciele mogli planować zajęcia i raportować ich realizację.

Mimo że powrót do pełnej, stacjonarnej nauki w szkołach będzie możliwy, być może, dopiero za kilka tygodni, nauczyciele mogą już organizować zajęcia na otwartych obiektach i zachęcać do udziału w nich SKSiaki. Oczywiście zajęcia MUSZĄ spełniać wszystkie wymagania sanitarne, o których wspomniano wyżej. W drodze na zajęcia i z zajęć wszyscy muszą przestrzegać zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych.

Więcej informacji - tutaj

Igrzyska Dzieci
Zawody realizowane przy finansowej pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego

SZKOLNY KLUB SPORTOWY na Podkarpaciu

zobacz więcej
© Copyright 2021 Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, odwiedzin: 2787213