Szkolny Związek Sportowy

Wyszukaj
17 856 44 82

W minisiatkówce duże emocje

Zakończyliśmy rywalizację w kolejnej dyscyplinie. Tym razem o punkty, medale, puchary i dyplomy walczyli młodzi siatkarze. Chłopcy na parkiecie SP Nr 3 w Leżajsku stworzyli ciekawe widowisko. Na początek gospodarze wygrali z drużyną SP Nr 10 Dębica, a zespół z Urzejowic wygrał z SP Nr 15 Krosno. Bardzo emocjonujące były spotkania o miejsca. W walce o brąz dębiczanie mieli już 2 piłki meczowe, jednak ten ostatni punt w III secie zdobył zespół z Krosna. Ścisły finał to powtórka z półfinału wojewódzkiego i gospodarze ponownie wygrali z "czarnym koniem" rozgrywek - szkołą z Urzejowic. Ale sukces nie przyszedł tak lekko.

Kolejność drużyn:

1. SP Nr 3 Leżajsk

2. SP Urzejowice

3. SP Nr 15 Krosno

4. SP Nr 10 Dębica

Gospodarzem turnieju finałowego dziewcząt była SP Nr 6 w Mielcu. Tutaj emocji było jeszcze więcej. W I spotkaniu gospodynie zawodów pokonały 2:0 zespół z SP Nr 3 Leżajsk, a drużyna SP Nr 3 Tarnobrzeg wygrała ze Szkołą w Jedliczu 2:1. W meczu o III miejsce zespół z Jedlicza był trochę lepszy od swoich rywalek z Leżajska.

Mecz finałowy to prawdziwy siatkarski horror. Prowadzenie zmieniało się co chwilę, a raz jeden zespół raz drugi zdobywał punkty seriami. I seta wygrał zespół z Tarnobrzega, w II lepsze minimalnie były mielczanki, które też na przewagi rozstrzygnęły tie-breaka.

1. SP Nr 6 Mielec

2. SP Nr 3 Tarnobrzeg

3. SP Jedlicze

4. SP Nr 3 Leżajsk

Zespoły z Leżajska i Mielca będą reprezentować Podkarpacie podczas Finału Ogólnopolskiego, który już za kilka dni odbędzie się w Ośrodku "Banderoza" w Głuchołazach. Powodzenia!

Szczegółowe wyniki całej edycji zawodów - na dole strony w zakładce WYNIKI RYWALIZACJI SPORTOWEJ