Szkolny Związek Sportowy

Wyszukaj
17 856 44 82

SP Posada Górna i SP Nr 11 Mielec mogą już szykować formę na Głuchołazy

Kolejnymi finałami wojewódzkimi były zawody w ramach Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej.

Chłopcy po raz pierwszy swój turniej rozgrywali w szkole w Birczy. Już sam skład finału był dość niespodziewany. Oprócz drużyny SP Nr 11 Mielec, która była faworytem rozgrywek, brakło drużyn z tradycyjnych ośrodków piłki ręcznej. Mielczanie nie zawiedli i zdobyli tytuł Mistrzów Województwa, chociaż sukces nie przyszedł im tak łatwo. Na drugim miejscu zawody ukończyli gospodarze imprezy, a brąz przypadł drużynie SP Nr 2 Strzyżów. Na wysokim czwartym miejscu w województwie, chociaż, niestety bez medali zakończyli rozgrywki chłopcy ze szkoły w Rogach.

Kolejność drużyn w finale:

1. SP Nr 11 Mielec

2. SP Bircza

3. SP Nr 2 Strzyżów

4. SP Rogi

Trzy dni później w szkole w Radomyślu Wielkim do walki o medali przystąpiły dziewczęta. Podczas zawodów było wszystko co powinno być podczas turnieju finałowego. Były mecze zakończone przewagą 1-bramkową, były karne po spotkaniu remisowym, były emocje, łzy radości i łzy rozpaczy.

Ostatecznie najwięcej punktów wywalczyły zawodniczki z Posady Górnej i to One wraz z chłopcami z Mielca będą reprezentować Podkarpacie podczas finałów ogólnopolskich w Głuchołazach (30.05. - 2.06.2019.).

Po zaciętym pojedynku o srebrne medale wywalczyły je gospodynie zawodów. Na trzecim miejscu turniej zakończyły dziewczęta z Pruchnika, a na czwartym szkoła z Dynowa.

Kolejność drużyn w kategorii dziewcząt:

1. SP Posada Górna

2. SP Radomyśl Wielki

3. SP Nr 1 Pruchnik

4. SP Nr 1 Dynów

Szczegółowe wyniki finału i eliminacji znajdują się w zakładce WYNIKI RYWALIZACJI SPORTOWEJ.