Wyszukaj
17 856 44 82

SP Nr 6 Mielec i SP Nr 2 Strzyżów będą reprezentowały Podkarpacie w Gluchołazach

Równolegle odbywały się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej.

Dziewczęta swój turniej rozgrywały w Mielcu. Jak było do przewidzenia Gospodynie zawodów dość pewnie wygrały swoje 2 spotkania i po rocznej przerwie ponowie sięgnęły po najcenniejsze trofea. W półfinałach mielczanki pokonały 2:0 zespół ze Straszydla, a zawodniczki SP Nr 15 Przemyśl wygrały w podobnym stosunku z drużyną SP Nr 4 Jaslo. W małym finale emocji było wiele. Po bardzo wyrównanym meczu na przewagi w trzecim secie lepsze okazały się dziewczęta z Jasła. W najważniejszym spotkaniu turnieju zawodniczki z Mielca udowodniły, że nie mają obecnie równych sobie na Podkarpaciu.

Kolejność drużyn:

1. SP Nr 6 Mielec

2. SP Nr 15 Przemyśl

3. SP Nr 4 Jasło

4. SP Straszydle

Chłopcy natomiast walkę o prymat w naszym województwie toczyli w hali SP Nr 2 Strzyżów. I również gospodarze turnieju odnieśli sukces, a nawet podwójny: sportowy i organizacyjny. O ile wśród dziewcząt skład finału był prawie identyczny jak rok wcześniej, to w kategorii chłopców ani jeden ubiegłoroczny finalista w tym roku w finale nie zagrał. Po pięknym otwarciu zawodów równolegle na 2 boiskach rozpoczęła się walka o awans do ścisłego finału. Drużyna SP Nr 4 Jasło w trzysetowym meczu pokonała zespół SP Nr 12 Rzeszów, a drużyna Gospodarzy wygrała ze szkołą w Kozodrzy. W meczu o brąz chłopcy z Kozodrzy wygrali z ekipą Rzeszowa i odnieśli największy sukces sportowy w historii szkoły. W ścisłym finale ponownie (dni dni wcześniej wygrali zawody wojewódzkie Kinder+sport) najlepszymi siatkarzami w tej kategorii wiekowej w województwie zostali zawodnicy ze Strzyżowa.

1. SP Nr 2 Strzyżów

2. SP Nr 4 Jasło

3. SP Kozodrza

4. SP Nr 12 Rzeszów

Drużynom SP Nr 6 Mielec i SP Nr 2 w Strzyżowie dziękujemy za organizację zawodów finałowych i życzymy sukcesów na finałach ogólnopolskich w Głuchołazach już za kilka dni.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.