Szkolny Związek Sportowy

Wyszukaj
17 856 44 82

Siatkarze z V LO Rzeszów ponownie z tytulem mistrzów województwa

Po kilkuletniej przerwie Finał Wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej chłopców przeprowadzono ponownie w hali widowisko-sportowej w Ropczycach. Przy ogłuszającym dopingu kilkuset kibiców rozegrano 4 mecze, które wyłoniły najlepszą drużynę Podkarpacia.

W pierwszym półfinale drużyna gospodarzy wygrała 2:0 z IV LO Rzeszów. W drugim pojedynku zespół V LO Rzeszów pokonał w takim samym stosunku ZS Czudec. W walce o brąz lepsza była drużyna z Czudca. Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w meczu finałowym. Faworyzowani zawodnicy z V LO Rzeszów po wygraniu I seta w drugim trochę odpuścili, co wykorzystali gospodarze i wygrali go 30:28! Trzeci set po zaciętej walce zakończył się wynikiem 15:13 dla rzeszowian. Tym samym drużyna V LO Rzeszów po raz kolejny zakończyła siatkarski turniej z największym pucharem i tytułem Mistrzów Województwa.