• Dzisiaj mamy: 23 marca 2019r.
 • Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

REGON: 690308723

NIP: 813-17-21-193

Nr konta: 57 1160 2202 0000 0001 9207 1127

35-111 RZESZÓW , ul. ST. WYSPIAŃSKIEGO 22

Tel/fax: 17 856-44-82

E-MAIL: podkarpackiszs@wp.pl

Aktualności
04 Wrz Program SZKOLNY KLUB SPORTOWY - informacje dla nauczycieli

„Drodzy Nauczyciele! Odgrywacie niezwykle istotną rolę w Programie Szkolny Klub Sportowy. To właśnie Wy najlepiej znacie predyspozycje i zainteresowania swoich uczniów. Jesteście kluczowym ogniwem tego projektu – zachęcacie, motywujecie i kształtujecie podejście do aktywności fizycznej swoich podopiecznych. Budujecie ich osobowość oraz siłę charakteru. Wierzę, że Wasze zaangażowanie jest w stanie rozbudzić w nich pasję i miłość do sportu. SKS to narzędzie, które na pewno Wam w tym pomoże.”

                                              Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka

Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, operator krajowy Programu Szkolny Klub Sportowy oraz Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy - operator wojewódzki bardzo serdecznie witają po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wracają Państwo do pracy ze zdwojoną siłą oraz motywacją do działania. Przed nami wszystkimi wiele wyzwań, przygotowaliśmy trochę niespodzianek, o których będziemy informować niebawem.

Szczegółowe informacje o Programie są dostępne na stronie www.szkolnyklubsportowy.pl.

W związku z powrotem do szkoły pragniemy przypomnieć kluczowe założenia Programu Szkolny Klub Sportowy, które są określone w Decyzji Ministra nr 56 :

 • Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu po 60 min.

 • Minimalna liczba uczniów w danej grupie ćwiczebnej to 15, ale zachęcamy do motywowania większej liczby dzieci i młodzieży oraz tworzenia bardziej licznych grup.

 • Głównym celem Programu SKS jest umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

 • W jednej szkole mogą być maksymalnie 2 grupy ćwiczebne, ale w szkołach liczących powyżej 300 uczniów, w semestrze jesiennym 2018 r., dopuszcza się utworzenie trzeciej grupy ćwiczebnej (aktualizacja Decyzji Ministra).

Przedstawiamy również ważne informacje dotyczące realizacji Programu od września br.

1. Dziennik SKS:

 • Logowanie do dziennika odbywa się poprzez stronę www.szkolnyklubsportowy.pl, w zakładce Do pobrania znajduje się instrukcja korzystania z Dziennika SKS.

 • Każdy nowy uczeń biorący udział w zajęciach SKS jest zobowiązany do dostarczenia nauczycielowi podpisanej zgody rodzica, a nauczyciel prowadzący zajęcia jest zobowiązany do wgrania jej skanu lub zdjęcia do dziennika SKS (wzory zgód są dostępne na stronie).

 • W związku z rotacją uczniów w grupie, nauczyciel powinien zdeaktywować uczniów, którzy nie biorą udziału w zajęciach oraz dodać nowych uczestników zajęć.

 • W przypadku rezygnacji osoby prowadzącej zajęcia do czerwca prosimy o przesłanie następujących dokumentów:

  • rezygnacja osoby prowadzącej,

  • pismo ze szkoły zawiadamiające o zmianie prowadzącego,

  • dane nowego prowadzącego (imię i nazwisko, telefon, adres e-mail

   Do nowej osoby wyślemy umowę oraz inne niezbędne dokumenty. Nowy nauczyciel powinien się zarejestrować, a grupa powinna zostać „przepięta” przez operatora wojewódzkiego.

 • W przypadku całkowitej rezygnacji z działania grupy lub grup od września 2018 r. prosimy przesłać pismo podpisane przez Dyrektora szkoły.

 • Aktualizacja harmonogramu zajęć – po ustaleniu nowego planu zajęć SKS należy go niezwłocznie zaaktualizować, można tego dokonać poprzez edycję grupy ćwiczebnej (ustalenie nowych terminów zajęć).

 • Wizytacje zajęć SKS – w związku z prowadzonymi wizytacjami informujemy o konieczności odwoływania zajęć w dzienniku SKS w przypadku, gdy wcześniej wiadomo, że dane zajęcia się nie odbędą.

 • Aplikacja mobilna SKS – zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnej, która umożliwia szybkie i proste wprowadzanie tematów, obecności i dokonywania rozliczeń.

2. Działania informacyjno-promocyjne:

     Informacja o zajęciach prowadzonych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy powinna być ogólnodostępna. Zachęcamy do korzystania z materiałów dostępnych w zakładce Do pobrania (plakaty, grafiki i banery). Materiały należy wydrukować i powiesić w szkole, ale zachęcamy również do dodawania grafik na stronie szkoły i linkowania strony www.szkolnyklubsportowy.pl w celu uzyskania szczegółowych informacji o Programie przez większą grupę odbiorców.

     Zależy nam również na tworzeniu SKS-owej społeczności i promocji Programu. Zapraszamy do aktywności w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube) i komunikacji pod hasztagami #programSKS i #społecznośćSKS.

     Już niebawem liczne konkursy, warsztaty i spotkania ze sportowcami.

     Przypominany o natychmiastowym zgłaszaniu: rezygnacji z prowadzenia zajęć, zwolnień lekarskich, urlopu bezpłatnego lub dla poratowania zdrowia, obniżki wynagrodzenia poniżej najniższego wynagrodzenia w kraju.

      Jednocześnie informujemy, że w przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub problemów pozostajemy do Państwa dyspozycji.

SZKOLNY KLUB SPORTOWY na Podkarpaciu

zobacz więcej
© Copyright 2019 Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, odwiedzin: 1584214