• Dzisiaj mamy: 1 października 2020r.
 • Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

REGON: 690308723

NIP: 813-17-21-193

Nr konta: 57 1160 2202 0000 0001 9207 1127

35-111 RZESZÓW , ul. ST. WYSPIAŃSKIEGO 22

Tel/fax: 17 856-44-82

E-MAIL: podkarpackiszs@wp.pl

Aktualności
06 Wrz Program SZKOLNY KLUB SPORTOWY - informacje dla nauczycieli

Szanowni Państwo

Rozpoczynamy nowy rok szkolny.

Również z początkiem września należy wznowić zajęcia prowadzone w ramach programu SZKOLNY KLUB SPORTOWY. Otrzymaliśmy zgodę z Ministerstwa Sportu i Turystyki na utrzymanie wszystkich aktualnie działających grup. W związku z tym, w przypadku połączenia się szkół (np. SP i Gimnazjum) w których działały do czerwca grupy SKS zajęcia mogą być realizowane we wszystkich grupach działających w tych szkołach.

W przypadku rezygnacji osoby prowadzącej zajęcia do czerwca prosimy o przesłanie następujących dokumentów:

 • rezygnacja osoby prowadzącej,

 • pismo ze szkoły zawiadamiające o zmianie prowadzącego,

 • dane nowego prowadzącego (imię, nazwisko, e-mail, telefon)

Do tej nowej osoby wyślemy umowę oraz inne niezbędne dokumenty. W przypadku całkowitej rezygnacji z działania grupy lub grup od września 2017 r. prosimy niezwłocznie przesłać pismo podpisane przez dyrektora szkoły.

INFORMACJE DLA PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA:

Przypominamy, że każda grupa powinna do 30 listopada 2017 r. wypracować 70 godzin zajęć. Prosimy tak zaplanować zajęcia, aby zrealizować ww. limit. Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Sportu i Turystyki od września istnieje możliwość prowadzenia 3 godziny zajęć w tygodniu, ale jednego dnia można przeprowadzić tylko 1 godzinę (60 min.) zajęć. MSiT nie wyraża zgody na łączenie zajęć w jednostki dwu lub więcej godzinne. Zależy nam na zrealizowaniu pełnego limitu godzin. Zestawienie ilości godzin wypracowanych godzin w okresie styczeń – czerwiec 2017 r. mają Państwo w prawym górnym rogu w swoim dzienniku zajęć.

Zgodnie z wymogami Ministerstwa Sportu i Turystyki:

 • Dziennik elektroniczny należy uzupełnić od startu pierwszych zajęć (30 stycznia) do wakacji. Maksymalny termin uzupełnienia dziennika to 30 września, co będzie warunkiem wypłaty za wrzesień. Dane wpisywane do dziennika muszą być zgodne z rozliczeniami, które przesyłali Państwo do nas. Od września dziennik należy prowadzić już na bieżąco.

 • Dzieci, które przestały uczestniczyć w zajęciach w br. szkolnym należy dezaktywować (każde dziecko zaznaczyć jako nieaktywne). Należy to zrobić dopiero po uzupełnieniu dziennika za I półrocze i wtedy możemy dopisać nowe dzieci.

 • Przypominamy, że rozliczenia za każdy miesiąc przesyłacie do nas (tylko i wyłącznie oryginały) do 5 dnia następnego miesiąca. Proszę o dotrzymanie terminu szczególnie za listopad (do 5 grudnia!).

  • rozliczenie godzin (wygenerowane z dziennika elektronicznego, wydrukowane i podpisane przez prowadzącego, podbite pieczęcią i podpisane przez dyrekcję szkoły),
  • rachunek (podpisany przez nauczyciela) za odpowiednią liczbę godzin (dostępne w zakładce na dole "SZKOLNY KLUB SPORTOWY nas Podkarpaciu")
 • W okresie jesiennym należy przeprowadzić testy sprawnościowe ze swoją grupą. Instrukcja testów – tutaj. Panel do wprowadzania wyników w dzienniku elektronicznym będzie uruchomiony od 1 października.

 • Prosimy natychmiast zgłaszać: rezygnację z prowadzenia zajęć, zwolnienie lekarskie, urlop bezpłatny lub dla poratowania zdrowia, obniżkę wynagrodzenia poniżej najniższego wynagrodzenia w kraju.

W celu ułatwienia Państwu prawidłowego prowadzenie dziennika elektronicznego przekazujemy:

Zamieszczamy również zgodę rodziców na udział dziecka w zajęciach SKS - tutaj

oraz pismo z Ministerstwa Sportu i Turystyki - tutaj

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zawody realizowane przy finansowej pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego

SZKOLNY KLUB SPORTOWY na Podkarpaciu

zobacz więcej
© Copyright 2020 Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, odwiedzin: 2508903