• Dzisiaj mamy: 19 listopada 2019r.
  • Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

REGON: 690308723

NIP: 813-17-21-193

Nr konta: 57 1160 2202 0000 0001 9207 1127

35-111 RZESZÓW , ul. ST. WYSPIAŃSKIEGO 22

Tel/fax: 17 856-44-82

E-MAIL: podkarpackiszs@wp.pl

Aktualności
24 Wrz Program SKS - informacje dla nauczycieli

ROZPOCZYNAMY JESIENNĄ EDYCJĘ TESTÓW SPRAWNOŚCIOWYCH

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele.

Program SKS to nie tylko dodatkowe zajęcia sportowe w szkołach, ale także przeprowadzane w każdym semestrze testy sprawnościowe. Uczestnicy programu SKS muszą sprawdzić swoje możliwości i wytrzymałość w trzech próbach sprawności fizycznej: bieg krótki (50m), bieg długi (600/800/1000m) oraz zwis na drążku na ugiętych ramionach. Wyniki przeprowadzanych testów służą do analizy poziomu sprawności fizycznej wśród dzieci, a także do monitorowania postępów u podopiecznych dla nauczycieli prowadzących zajęcia. Każdy, nawet najmniejszy sukces ucznia, to także sukces nauczyciela!

Zgodnie z Decyzją nr 49 Ministra Sportu i Turystyki każdy nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach Programu SKS jest zobowiązany do realizacji testów sprawności fizycznej wśród swoich podopiecznych dwa razy w ciągu trwania edycji programu - wiosną i jesienią.

Wiosenna edycja testów sprawnościowych została zakończona w czerwcu. Niestety ze względu na niedotrzymanie terminu przez część z Państwa, zakończenie wprowadzania testów było przesuwane do sierpnia, a nawet do września, a ostatecznie i tak nie wszyscy nauczyciele wywiązali się z tego zadania. W związku z tym ponownie zwracamy uwagę na przestrzeganie terminów realizacji powierzonych zadań.

Zalecamy również, aby dokładnie zapoznać się z instrukcją wprowadzania testów, do której link znajduje się poniżej, ponieważ często powodem niewysłania wyników testów były błędy przy wprowadzaniu ich do systemu.

W dniu 20.09 br. w dzienniku elektronicznym SKS została uruchomiona możliwość wprowadzania wyników jesiennej edycji testów. Będzie to możliwe do dnia 10.11. br. Oznacza to, że w terminie 20.09-10.11 br. należy uruchomić test w dzienniku elektronicznym. Od momentu rozpoczęcia testu w systemie na jego uzupełnienie jest 21 dni. Po upływie tego terminu przesłanie wyników testów nie będzie możliwe. Zachęcamy do jak najwcześniejszego przeprowadzenia testów ze względu na warunki pogodowe.

Obowiązkowe testy składają się z pomiarów somatycznych (masa i wysokość ciała) oraz trzech prób sprawności (zwis na drążku na ugiętych ramionach, bieg krótki - 50m i bieg długi - 600/800/1000 m). W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się nieprzeprowadzanie prób u uczniów, którzy nie są w stanie wykonać testów lub ich realizacja mogłaby zagrażać zdrowiu.

Prawidłowo wysłany test w liście testów sprawnościowych podświetla się na zielono i ma status "TAK" w kolumnie "Wysłany".

Link do szczegółowej instrukcji testów sprawnościowych: tutaj

Przypominamy również, że w przypadku przejęcia grupy po innym nauczycielu:

  1. Nauczyciel nie usuwa grupy poprzedniego nauczyciela i nie dodaje nowej.

  2. Nauczyciel musi zmienić harmonogram grupy.

  3. Nauczyciel (w razie konieczności) dezaktywuje uczniów, którzy nie będą brali udziału w zajęciach w nowym semestrze, a nie usuwa ich.

  4. Nauczyciel musi dodać nowych uczniów do systemu, dołączając ich do grupy, która została im przypięta.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, pozostajemy do Państwa dyspozycji.

SZKOLNY KLUB SPORTOWY na Podkarpaciu

zobacz więcej
© Copyright 2019 Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, odwiedzin: 1972339