Finał Krajowy Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej dla SPG odbył się w Rzeszowie
18 września na rzeszowskim stadionie odbył się Finał Krajowy Szkolnej Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy tego typu impreza została zorganizowana na terenie naszego województwa.
W zawodach wystartowało 12 najlepszych w kraju zespołów dziewcząt i 14 drużyn chłopców.
Duży sukces odniosły drużyny V LO w Rzeszowie zwyciężając w kategorii chłopców i zdobywając III miejsce wśród dziewcząt.
Klasyfikacje drużynowe przedstawiają się następująco:
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT | |||||
miejsce | szkoła | województwo | punkty | ||
1 | XI LO Bydgoszcz | kujawsko-pomorskie | 1616 | ||
2 | I LO Kołobrzeg | zachodniopomorskie | 1344 | ||
3 | V LO Rzeszów | podkarpackie | 1299 | ||
4 | ZSP Nr 1 Garwolin | mazowieckie | 1253 | ||
5 | II LO Bielsko-Biała | śląskie | 1238 | ||
6 | I LO Krosno | podkarpackie | 1215 | ||
7 | I LO Rabka - Zdrój | małopolskie | 1210 | ||
8 | ZSP Nr 4 Krosno | podkarpackie | 1208 | ||
9 | ZS Trzcinica | podkarpackie | 1207 | ||
10 | ZS Łobez | zachodniopomorskie | 1203 | ||
11 | II LO Szczecin | zachodniopomorskie | 1193 | ||
12 | ZSP Nr 2 Stalowa Wola | podkarpackie | 1164 |
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA CHŁOPCÓW | |||||
miejsce | szkoła | województwo | punkty | ||
1 | V LO Rzeszów | podkarpackie | 1515 | ||
2 | LO Aleksandrów Łódzki | łódzkie | 1384 | ||
3 | XI LO Bydgoszcz | kujawsko-pomorskie | 1382 | ||
4 | ZSP Nr 2 Stalowa Wola | podkarpackie | 1341 | ||
5 | ZSZiLic. Zgorzelec | dolnośląskie | 1323 | ||
6 | ZSP Nr 1 Sieradz | łódzkie | 1309 | ||
7 | VII LO Zielona Góra | lubuskie | 1292 | ||
8 | ZSP Nr 4 Krosno | podkarpackie | 1256 | ||
9 | ZSMech. Kielce | świętokrzyskie | 1255 | ||
10 | ZSP Nr 2 Garwolin | mazowieckie | 1247 | ||
11 | ZSSam. Nowy Sącz | małopolskie | 1236 | ||
12 | ZS Trzcinica | podkarpackie | 1184 | ||
13 | VII LO Bydgoszcz | kujawsko-pomorskie | 1100 | ||
14 | I LO Kołobrzeg | zachodniopomorskie | 850 |
Najlepszymi zawodniczkami zawodów zostały:
-
Kamila Janowska XI LO Bydgoszcz 165 pkt
-
Zuzanna Kaniecka XI LO Bydgoszcz 160 pkt
-
Natalia Nyklewicz XI LO Bydgoszcz 156 pkt
a wśród zawodników:
-
Andrzej Gudro ZSP Nr 2 Garwolin 186 pkt
-
Jan Parol ZSP Nr 2 Garwolin 184 pkt
-
Bartłomiej Stój ZSP Nr 2 Stalowa Wola 183 pkt